• Hemoroidy

    Hemoroidy

Proponujemy najbardziej przyjazną, bezbolesną, dającą najszybszy powrót do zdrowia technikę operacyjną.

Jest to technika łączona metody Barona i kriochirurgii. Metoda Barona, tzw. gumkowanie (rubber binding) w połączeniu z zamrażaniem daje bardzo dobre efekty terapeutyczne nie powodując dolegliwości bólowych. Nie wymaga pobytu w szpitalu ani narkozy, jest metodą bezkrwawą i trwa kilka minut. Natychmiast po zabiegu chory jest w stanie podjąć normalną aktywność życiową.

Zabieg

Zabieg polega na założeniu na podstawę guzka krwawniczego opaski gumowej za pomocą specjalnego urządzenia tzw. ligatora. Opaska gumowa uciska naczynia krwionośne guzka, co powoduje jego obumarcie. Proces ten przyśpieszamy zamrażając podwiązany guzek hemoroidalny do temperatury -80⁰C. Po kilku dniach guzek samoistnie odpada, pozostawiając zdrową śluzówkę kanału odbytu.

METODA TRADYCYJNA

Zabieg krwawy; wycięcie guzka wraz ze śluzówką


Wielodniowy pobyt w szpitalu


Narkoza ogólna lub przewodowa do kręgosłupa


Wielodniowa rehabilitacja

KRIOCHIRURGIA

Zabieg bezkrwawy; podwiązanie i zamrożenie guzka


Zabieg ambulatoryjny, po 30 min pacjent opuszcza klinikę


Znieczulenie miejscowe, zabieg bezbolesny


Możliwość szybkiego powrotu do aktywności

Wszystkie inne metody operacyjne stosowane w leczeniu hemoroidów polegają na krwawym wycięciu lub podkłuciu guzków. Wymaga to pobytu w szpitalu, narkozy i sprawia ogromne dolegliwości bólowe, zwłaszcza podczas wypróżnieniu. Nawet nowa metoda Longo jest również metodą krwawą polegającą na wycięciu całego pierścienia śluzówki kanału odbytu.

Kontakt

KRIOMED

ul. Kilińskiego 14
05-500 Piaseczno,
k. Warszawy

ZAPISY

Poniedziałek - czwartek
10:00 - 13:00
tel. +48 (22) 750 40 65